Kim jest DS?

Tom Kirkman pracuje w gabinecie prezydenta Stanów Zjednoczonych na stanowisku sekretarza do spraw urbanizacji. Ma żonę Alex, która pracuje jako prawnik zajmujący się sprawami emigrantów oraz dwójkę dzieci – syna Leo i córkę Penny. Nie jest za specjalnie lubiany przez swojego szefa i w dniu, w którym ma być wygłoszone orędzie prezydenta dowiaduje się, że ma zostać zwolniony. Dodatkowo, prezydent nie chce by pojawił się w Kapitolu na wygłoszeniu orędzia, więc mianuje go Desygnowanym Ocalałym (ang. Designated Survivor), czyli członkiem gabinetu, który przebywa w ukryciu i jest oddzielony od reszty, na wypadek ataku terrorystycznego. To tylko teoretyczna funkcja, bo nigdy nie była potrzebna, nikt nie przewidywał że mogłoby dojść do sytuacji, w której ktoś zabije pozostałych członków gabinetu prezydenta.

Tom razem z żoną oczekują w specjalnym schronie na zakończenie uroczystości, która odbywa się na Kapitolu. I nagle wszystko się zmienia, wybucha zamieszanie, do pomieszczenia wpadają agenci Secret Service i zabierają obojgu komórki. Okazuje się, że ktoś wysadził siedzibę kongresu i prawdopodobnie nie przeżył nikt, ani prezydent, ani członkowie jego gabinetu. Zginęli też wszyscy senatorowie i członkowie Izby Reprezentantów. Z całego rządu ocalał tylko Tom i to jego agenci przewożą do Białego Domu na zaprzysiężenie na prezydenta USA.

Niezły początek, co? 

Właśnie tak rozpoczyna się serial, o którym chcę Wam dzisiaj opowiedzieć. Pierwszy odcinek wyemitowano dwudziestego pierwszego września, do tej pory pokazano ich w sumie  10, kolejny pojawi się dziewiątego marca. Jak widzicie serial jest dość „młody„, więc ciężko mi wyrokować jaki poziom będzie dalej utrzymywał, ale na razie jest dobrze, wręcz bardzo dobrze. Obejrzałem z żoną dostępne odcinki jednym ciągiem, bo serial wciąga i to mocno. Sam scenariusz to kwintesencja zasady Hitchcock’a, bo wysadzenie Kapitolu to dopiero początek. Potem robi się jeszcze ciekawiej 🙂

No i obsada, kim jest Kiefer Sutherland (Tom Kirkman) to chyba nie muszę tłumaczyć? Jako Alex partneruje mu Natascha McElhone, znana między innymi z filmów Truman Show, Ronin, Solaris i serialu Californication. Do tego mamy słynną Nikitę, czyli Maggie Q, jako agentkę FBI która prowadzi śledztwo w sprawie zamachu. Jeśli oglądaliście Dr. House, to wiecie kto to jest Kal Penn. W tym serialu ma również bardzo fajną i liczącą się rolę. Obsada podoba mi się bardzo, wybrali charakterystycznych aktorów, którzy na razie świetnie grają swoje role. Serial jest mocno dynamiczny, sporo jest niespodzianek i zwrotów akcji. Z niecierpliwością oczekuję na ciąg dalszy.

A zatem, zasłużona Niedźwiedzia Rekomendacja.

Oglądacie? To czekam na Wasze opinie i komentarze.

Zoisyte

Maniak filmowy i mól książkowy. Urodzony optymista. Pisze dla samego pisania, bo i tak tego nikt nie czyta. Mógłby być ojcem większości redaktorów w GS, więc czeka już na emeryturę. Wskutek wieku paskudnie złośliwy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij