Macie dosyć telemarketerów?

-Dzwonię do Pana, bo chciałem zaprosić na spotkanie na temat inwestowania.

-Czy Pan się zdrowo odżywia? Bo chciałem zaprosić na spotkanie, będziemy mówić o diecie i gotowaniu.

I tak cały dzień…

Macie tego dosyć? To mam dla Was propozycję.

Żeby było jasne, problem nie dotyczy tylko nas, Polaków. Niechciany spam telefoniczny to plaga, która dotyka ludzi na całym świecie. I choć teoretycznie broni nas przed tym prawo, to jednak są to martwe przepisy i firmy, które nas nękają w praktyce są bezkarne. Dodatkowo, kradzieże baz numerów telefonicznych zdarzają się naszym operatorom bardzo często, a oni nie lubią się tym publicznie chwalić. Zaznaczam jednak, że nie winię biednych telemarketerów, to ludzie tacy jak my, po prostu mają taką podłą pracę.

Ale co my, biedne użytkowniki telefonów możemy z tym zrobić?

Na ratunek przychodzi nam firma Mister Group, która wypuściła aplikację na Androida o nazwie „Odebrać telefon?” (do pobrania w sklepie Google). Bazuje ona na informacjach zbieranych od nas, użytkowników, system taki sprawdza się w przypadku innych aplikacji takich jak Waze, czy polski Yanosik. Dzięki temu powstała bardzo obszerna baza numerów telefonów (zerknijcie tutaj), w której możemy sprawdzić co to za numer, który nas nęka i jaką ma kategorię. A sama aplikacja po zainstalowaniu, czuwa nad naszymi połączeniami i informuje nas, w momencie gdy ktoś do nas dzwoni, czy numer jest zaufany czy też może to jakiś natrętny naciągacz. Dodatkowo, możemy w samej aplikacji ustawić tryby automatycznego odrzucania niechcianych połączeń, czy też zablokowania dzwonienia na takie numery lub też wysyłania sms’ów (te dwie ostatnie funkcje przydadzą się szczególnie rodzicom dzieci, które mają swoje telefony).

Sam użytkuję tą aplikację od ponad miesiąca i z czystym sumieniem mogę ją Wam polecić. Widać to również po ocenach, jakie otrzymuje w sklepie Google, ponad 87 tysięcy pozytywnych opinii użytkowników.

Aplikacja otrzymuje Niedźwiedzią Rekomendację.

Artykuł rozpoczyna cykl, w którym zamierzamy opisywać ciekawe aplikacje i gry na Androida.

Czekam na Wasze opinie i komentarze.

Zoisyte

Maniak filmowy i mól książkowy. Urodzony optymista. Pisze dla samego pisania, bo i tak tego nikt nie czyta. Mógłby być ojcem większości redaktorów w GS, więc czeka już na emeryturę. Wskutek wieku paskudnie złośliwy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij