Nolens Volens Redaktor

Zastanawiacie się zapewne, co robi, tak dziwny tytuł artykułu, w tym serwisie. Mam nadzieję, że tym właśnie zachęcę Was do przeczytania i komentarzy.

Bo cóż, tak naprawdę, oznacza bycie redaktorem?

Oczywiście wiecie, że seria artykułów „Redakcyjny Backstage” to fikcja literacka, choć zawsze przemyca część prawdziwych informacji. Tak, czy inaczej jest to praca, którą trzeba wykonać, która wymaga poświęcenia czasu. W redakcji robi się różne rzeczy. Czasem trzeba coś napisać na podstawie źródeł, czasem coś przetłumaczyć. Można by powiedzieć, nic ciekawego, ot zwykła wyrobnicza robota. Tak, niestety redaktor i to musi umieć, musi potrafić zebrać informacje, zredagować je (bo w końcu po to jest redaktorem) w sensowny artykuł, potem ze dwa razy go sprawdzić, na końcu opublikować i liczyć że ktoś jednak go przeczyta, a może nawet skomentuje. W tym miejscu zrobię małe wtrącenie, bo nie ukrywam, że bardzo czekamy na Wasze komentarze, nawet te złośliwe, bo to one są nagrodą za naszą pracę. Ale wracając do tematu, nudne życie redaktora cechuje zatem silna monotonia czynności, ale do czasu. Nadchodzi taki moment, że trzeba napisać coś własnego, artykuł który będzie przesiąknięty osobowością autora, którego celem jest zaciekawienie Was i zmuszenie do refleksji. Moją wersją takich artykułów są właśnie te (miałem napisać lubiane przez Was, ale nie jestem pewien, bo nie komentujecie) z serii „Backstage„, ale też recenzje książek, filmów czy gier. Dla takich właśnie tworów niżej podpisany został redaktorem. Dzielenie się słowem pisanym to moja pasja, podobnie zresztą jak moich redakcyjnych, wspaniałych kolegów. My naprawdę nie robimy tego dla siebie, czy po to żeby połechtać swoje próżne ego. „O, wrzuciłem coś na Gamestone, teraz mogę cały dzień patrzeć jak sobie wisi na głównej. Jeszcze puszczę to na FB”. Serio, to nie o to chodzi 🙂 Czytajcie i komentujcie – to napędza nas do działania i jest nagrodą za poświęcony czas.

A może ktoś z Was chciałby spróbować zostać redaktorem?

Mój dziadek mawiał: „spróbuj, najwyżej Ci nie wyjdzie za pierwszym razem, ale jak nie spróbujesz, to zawsze będziesz tego żałował„. Mądry to człowiek był, nauczył mnie, aby nie cofać się przed wyzwaniami, brać się „za bary” z każdym problemem i traktować to jako szansę, trampolinę od której odbić się można się tylko w górę. Nie będę tu opisywał całego mojego życiorysu, zanudziłbym Was 🙂 Ale wierzcie mi, dziadunio rację miał. Ja też się zastanawiałem, ale w końcu podjąłem decyzję i zagadałem do Luka (pamiętasz, Luk? 🙂 ). Nie musicie być wielkimi poetami, nie każdy od razu musi na wstępie zaprezentować 300-stronicową pracę własną. Nie musicie też biegle władać czterema językami, naprawdę 🙂 Jedyne, czego oczekujemy, to pasji. Chęci spróbowania i stawienia czoła nowemu wyzwaniu. Jeżeli lubicie czytać książki, gracie w różne gry i wiecie o nich sporo, jeśli macie wyobraźnię i chcecie się podzielić czymś z innymi, jeżeli macie wrażenie że swędzą Was palce i chcecie coś napisać, to nasza Redakcja jest miejscem dla Was. I oczywiście nie chodzi tylko o gry, wspólnie tworzymy serwis w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie. Ja nawet rozważę kącik literacki 🙂

ZAPRASZAMY 🙂

Zaciekawiłem Was? Czekam zatem na komentarze.

A tych, których zaciekawiłem najbardziej i którym nie brak odwagi namawiam do kontaktu z nami.

wspolpraca(at)gamestone.pl

Do zobaczenia w redakcji!

Zoisyte

Maniak filmowy i mól książkowy. Urodzony optymista. Pisze dla samego pisania, bo i tak tego nikt nie czyta. Mógłby być ojcem większości redaktorów w GS, więc czeka już na emeryturę. Wskutek wieku paskudnie złośliwy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij