PUBG – Ciekawostki i wskazówki

Witajcie!

Dziś chciałbym podzielić się informacjami o ciekawych rzeczach, które udało mi się zaobserwować w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds. Dla niektórych z Was będą to już dawno znane fakty, ale może znajdzie się grupka osób, która o nich nie wiedziała. Miłej lektury.

Polska rejestracja na motocyklu

Zapewne wielu z Was dostrzegło, że jeden z motocykli w grze posiada”czarne blachy” – polską rejestrację starego typu. Być może związane jest to z faktem, iż jedną z osób tworzących animacje, jest Polak.

Pozycja pojazdu może świadczyć o jego użytkowaniu

(zmienione w czerwcowej poprawce)

Gdy chcemy sprawdzić, czy pojazdy był użytkowany przez inną osobę, wystarczy ocenić w którą stronę jest zwrócony. Środki transportu lądowego „patrzą” na wschód, a łodzie – na zachód. Przydatna sprawa, gdy chcemy ukryć, że jakimś jechaliśmy.

Celownik można kalibrować względem odległości od celu

Jeśli chcecie uwzględnić opad kuli wraz z odległością od celu, możecie skorzystać z opcji dostosowania optycznego celownika. Przy użyciu klawiszy odpowiadających za opcje IncreaseZeroing i DecreaseZeroing (czerwona ramka) możemy regulować, co 100m dystans jaki ma pokonać nasza kula. W ocenie odległości pomocna może być minimapa, gdzie każda kratka to 100m. W mojej ocenie nie warto korzystać z tej opcji, a po prostu wizualnie nauczyć się o ile wyżej trzeba celować, aby wciąż trafiać w przeciwnika. Pamiętajcie, że różne bronie, mają różny opad pocisku.

Napisy w logu mają biały lub szary kolor

Czym się różnią? O czym powiadamiają? To proste. Szare to powalenie przeciwnika, białe – jego śmierć.

Prędkość biegu uzależniona jest od broni, którą niesiemy

Zapewne większość z Was wie, że odłożenie broni na plecy znacząco przyspiesza nasz bieg. Podobną prędkość osiągniemy trzymając w ręku broń krótką (Handgun). Jednak, gdy wyposażymy się w SMG zdecydowanie odczujemy spadek naszej prędkości. Karabiny i snajperki (AR i SR) powodują już bardzo wyraźną utratę mobilności. Pamiętajcie o tym, gdy zechcecie szybko pokonać duży dystans.

Bandaże działają etapowo

Gdy użyjemy bandaży nasz pasek życia będzie napełniał się cyklicznie. Każde użycie podzielone jest na 5 doładowań. Gdy użyjemy bandażowania podczas trwania poprzedniego cyklu, stracimy go, a odliczanie rozpocznie się na nowo. Możemy zatem poruszać się nawet w momencie, gdy uzupełniane jest nasze zdrowie, nic nie tracąc.

Mam nadzieję, że udało Wam się coś dowiedzieć.

Voolf

Redaktor Naczelny i grafik w GameStone.pl, fotograf z zawodu, "pan od fikołków" z wykształcenia. Za sprawą posiadania dwóch teściowych traktuje wszystko z przymrużeniem oka. Specjalista od spraw beznadziejnych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij