[Revelation] Dlaczego warto być w dobrej gildii?

Witajcie!

Gry MMO wzbogacają wykastrowany świat single-playerów o socjalną stronę życia. Gracze chętnie łączą się w gildie, legiony, klany, czy bataliony. Jednak bycie świadomym członkiem gildii to nie tylko przywileje, ale i obowiązki.

Obowiązki, które w świecie Revelation przekładają się, m.in. na wykonywania zadań gildyjnych – te zaś pomagają budować potęgę gildii. Czy są wymagające? A może angażują mnóstwo czasu? W tym poradniku postaram się udowodnić, że pomoc w rozbudowie gildii to nic strasznego.

Aby stać się członkiem gildii należy po 20 poziomie zaaplikować swoją kandydaturę i liczyć na pozytywne jej rozpatrzenie. Gdy wszystko pójdzie gładko i zdobędziemy 30 poziom – uzyskamy dostęp do Bazy Gildii – miejsca pobierania zadań. Wystarczy w panelu misji dziennych (domyślnie litera U) w obszarze zadań gildyjnych kliknąć „To Base” lub po prostu udać się do Guild Ambassador – Kyn the Obscure np. w Sulan.

Podstawowy pakiet 10 zadań gildyjnych.

W bazie należy odszukać Renato Boldwind, który opiekuje się gildyjną tawerną (niebieska strzałka).

Pobieramy i oddajemy mu wszystkie 10 zadań gildyjnych (dziennie). Jeśli się do tego przyłożymy, to dzień w dzień dorzucimy swoją cegiełkę do rozbudowy bazy. Zadania czasami się zmieniają, ale ich pula jest na tyle mała, że po 3 dniach będziecie wiedzieć już o ich wszystkich konfiguracjach.

Zadanie 1: Discerning Judge.

Zadanie polega na nakarmieniu pracowników w tawernie, tuż obok, gdzie znajdujemy oznaczone, wolne krzesło (najlepiej przy stole z dwoma osobami) i wykupujemy opcje jedzenia (czerwona strzałka).

To wszystko, i można by już oddać zadanie, ale… Pojawia się możliwość sprawdzenia statystyk ludzi, z którymi jedliśmy (dlatego 2 osoby przy stole). Klikamy na każdą z nich i dajemy opcje View Attributes (niebieska strzałka). Wyświetlają się atrybuty robotnika. Zwracamy uwagę na parametry oznaczone czerwoną ramką (awatar może przybierać tło, zgodnie z jakością przedmiotów – szare/zielone/niebieskie, itd. patrz niebieska ramka). W naszej gildii, jeśli Aptitude jest na poziomie 50+ rekomendujemy takiego robotnika stosownym przyciskiem, na dole okna (różowa strzałka). Gdy trafimy na dobrego pracownika po kolorze awatara, również rekomendujemy go.

Teraz w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku oddajemy zadanie.

Zadanie 2: Timber Assistance.

Banalne zadanie polegające na pozbyciu się chwastów lub docięciu drewna. Udajemy się na miejsce (klikając w trackerze). Wyrywamy jeden z oznaczonych chwastów lub piłujemy pień i możemy (teoretycznie) oddać zadanie. Jednak w okolicy znajdują się drzewa (różowa ramka), które można porąbać – robimy to maksymalną ilość razy (6). Otrzymujemy Small Stack of Nimbus Wood (zielona ramka) – materiał do budowy bazy gildii. Z czystym sumieniem można teraz oddać zadanie.

Zadanie 3: Answering A Storm.

Czas powalczyć intelektualnie. No, trochę przesadziłem, bo pytania są idiotycznie proste i nie będziecie mieć z nimi problemów. Trudności nie dodaje fakt, że można zgadywać do upadłego. Nie ma się więc co rozpisywać.

Zadanie 4: Defeat the Enemy.

No to odprężeni po zadaniu intelektualnym, pędzimy pokonać szpiega – Exclusive Monster Rival Spy – to zdecydowanie niewymagający przeciwnik. Pójdzie Wam szybko i wracajcie oddać zadanie.

Zadanie 5: Inspect Mittite.

Zadanie podobne do wcześniejszego wyrywania chwastów. Tym razem musimy udać się posprzątać stosy minerałów. Zadanie proste, szybkie i przyjemne. Czasami za naszymi plecami pojawią się demoniczne zwierzęta, których trzeba będzie się pozbyć (łatwizna).

Zadanie 6: Fishing Master.

Wędki spakowane? No to niepotrzebnie, w tym zadaniu łowimy za pomocą więcierza. Udajemy się na miejsce, wyciągamy ryby i zadanie wykonane.

Zdarza się, jednak iż podczas pobierania ryb pojawia się Pirate’s Treasure Chest. Aby ją otworzyć potrzebny nam będzie inny członek gildii (musicie być w party). Wystarczy razem rozpocząć jej otwieranie, aby dobrać się do Plumstone Beads – potrzebnych, aby wzmacniać swe atrybuty, gdy powstaną odpowiednie struktury gildyjne.

Zadanie 7: Many Questions.

Zadanie identyczne jak trzecie. Odpowiadamy na pytania, możemy pomylić się ile będzie trzeba. Prościzna!

Zadanie 8: Handover Life.

Po rybach człowiek chętnie coś by zjadł – naszym zadaniem będzie dostarczenie Shiitake Tarts. Jeśli nie macie go w ekwipunku, możecie nabyć u Wandering Medicine Merchant za 150 Imperial Notes, który stoi obok. I po zadaniu.

Wraz z rozbudową bazy, zamiast jedzenia, trzeba będzie dostarczać podstawowe surowce (Mulegrass, Low-grade Stone, Low-grade Timber).

Zadanie 9: Advertise the Guild.

Wiadomo, reklama dźwignią handlu. Zareklamuj swoją gildię na rynku w Sulan na obszarze Publicity Site. Gdy wykrzyczysz wszystkie propagandowe hasła, możesz wrócić zgłosić wykonanie zadania.

Zadanie 10: Playing with friends.

Najfajniej gra się z przyjaciółmi. To zadanie ma pokazać jak bardzo ich lubimy. Może przybrać 3 formy:

 • Duel Once – ciekawy sposób okazania przyjaźni, wyzwać kogoś na pojedynek (klikamy prawym na gracza i wybieramy Request Duel, walka nie musi się odbyć)
 • Lover’s Lift – szukamy przyjaciela do ponoszenia, jest ku temu specjalna ikona (litera N -> Expression -> Lover’s Lift, gdyby nie było jej na pasku)
 • Trick friends once – zamiana w grzyba, to ma pobudzić naszą przyjaźń? W ekwipunku w zakładce Quest (czerwona strzałka) odnajdziemy odpowiedzialny za zmianę przedmiot – wystarczy aktywować na innym graczu lub NPC.

Zadania z tablicy ogłoszeń.

Zadania na tablicy gildyjnej dzielą się na kilka grup:

 1. pomaganie robotnikom – Mollify the residents
 2. eksploracja wyspy gildii – Explore Casual Zone
 3. rozbudowa infrastruktury gildii – Upgrade Guild
 4. zadania „sprawnościowe” – Vigor and Intellect, Diligence and Inspiration, itp.

1. Mollify the residents – seria zadań, które mają pomóc naszym, ciężko pracującym robotnikom. Ich przebieg zawsze jest taki sam:

 • udaj się po materiały (do starej ciotki po ręczniki, do żony farmera po owoce, zebrać zioła, po mięso, itp.)
 • przetwórz je (mięso smażymy, ręczniki zwilżamy, zioła parzymy, itp.)
 • pomóż robotnikom (nakarmić, napoić, przekazać mokry ręcznik, itp.)

Najważniejsze w zadaniu jest pomagać najbardziej potrzebującym robotnikom. Aby wyświetlić ich status w górnej, prawej części ekranu wybieramy Resident Status – malutki przycisk tuż obok wskaźnika pory dnia.

Teraz wyszukujemy takich, których pasek jest zbliżony do maksymalnie czerwonego (niebieska strzałka). Widzimy, gdzie pracownik się znajduje (zielona strzałka), aby móc się tam udać i mu pomóc.

Gdy jesteśmy na miejscu, wystarczy podejść do poszukiwanego pracownika, z menu wybrać opcję Mollify i przekazać wytworzony przez nas przedmiot. Zadanie zrobione!

2. Explore Casual Zone – to seria zadań polegająca na poruszaniu się w wyznaczone tereny wyspy gildyjnej, w celu jej poznania, pobrania próbek geologicznych, itp. Po wykonaniu meldujemy wykonanie u Base Exploration – Old Kingsley obok tablicy, skąd je pobieraliśmy.

3. Upgrade Guild – to zadania związane z rozbudową konkretnej konstrukcji w bazie, zleconej aktualnie przez lidera. Zadania to typowe: przynieś, użyj, przestaw, sprawdź. Nie będziecie mieli z nimi problemów, a po ich wykonaniu wróćcie w okolice tablicy do Structure Upgrading – Little Hammer lub innych NPC odpowiedzialnych za daną strukturę.

4. Vigor and Intellect, Diligence and Inspiration – to specyficzne zadania wymagające od nas sprawności manualnej i umysłowej, drobnego pokombinowania. Dla wszystkich, którzy lubią zagadki, mini-gry, itp.

Co daje wykonywanie zadań gildyjnych?

Zadania gildyjne to przede wszystkim możliwość uczestniczenia w budowie czegoś wyjątkowego – potężnej i przydatnej bazy gildii oraz satysfakcja z bycia członkiem prężnie działającej społeczności.

Jednak gdyby dla kogoś te powody nie byłyby wystarczające to możecie zyskać dodatkowo:

 • materiały – niezbędne w procesie rozbudowy bazy gildyjnej
 • Imperial Note – podstawową walutę w grze
 • sporą ilość doświadczenia – szczególnie odczuwalną w początkowym etapie gry
 • punkty Contribution – przydatne podczas ulepszania umiejętności i pobierania wzmocnień
 • Plumstone Beads – używane do ulepszania atrybutów postaci (wypadają z Pirate’s Treasure Chest)
Materiały do rozbudowy gildii.

Bez względu na rodzaj zadania jakie wybierzecie – nagrodą zawsze są materiały do rozbudowy bazy gildii. Materiały należy kliknąć PPM i przekazać do magazynu gildyjnego. Dzięki nim powstają kolejne struktury, a istniejące powiększają swój poziom. O kierunku rozbudowy decyduje lider gildii, a sprawna rozbudowa przekłada się na bonusy dla jej członków.

Gildyjne wsparcie buffami.

Będąc w bazie warto zajrzeć do Tower of Loyality, którą znajdziemy w górnym, prawym rogu mapy (różowa strzałka).

Tam rozmawiamy z Heavenly Fire Thalia Bunce wybierając opcję Guild Tower of Loyalty. Naszym oczom ukaże się okrąg z bufami, klikamy środek Compose i losujemy wzmocnienie na okręgu. Możemy losować 10 razy, aż trafimy na idealnie nam pasujące. Ilość aktywnych wzmocnień w jednym momencie, zależy od poziomu rozbudowy  (3-4 aktywne naraz). Każde użycie zdejmuje Contribution z naszych zasobów, których ilość można sprawdzić wyświetlając statystyki w panelu gildii (litera G, Ctrl+G – pierwsza wartość to nasz aktualny zasób, druga przedstawia, ile zebraliśmy do tej pory).

Gildyjne ulepszanie Special skills.

W bazie warto zajrzeć również do Cultivation Space (różowa strzałka). Znajdziemy tam sympatycznego grzyba (dermatolodzy mówią, że takich nie ma) na stanowisku Special Skill Instructor Captain Timo.

Rozmawiamy z grzybkiem i w specjalnym oknie umieszczamy umiejętność, którą chcemy ulepszyć. Następnie klikamy pomarańczowy przycisk i przez godzinę nasza umiejętność ulepsza się sama. Całość kosztuje nas 60 Contribution. Prawda, że fajnie? Możemy to robić raz dziennie.

Gildyjne ulepszanie atrybutów.

W Cultivation Space znajdziemy Guild Cultivation Space Rope Master – osobę, która odpowiada za zwiększenie naszych atrybutów. Podczas rozmowy z nią wybieramy pierwszą opcję Guild Cultivation Space, a w oknie – drugą zakładkę u góry Character Cultivation. W tym miejscu możemy ulepszyć wybrane przez nas statystyki (zaznaczone fioletowym kolorem). Ich pula wraz z rozbudową bazy będzie się powiększać, a o ich maksymalnym ulepszeniu decyduje poziom gracza. Każde podwyższenie zużywa Plumstone Beads – dokładnie te, które otrzymujecie w zadaniu gildyjnym z Pirate’s Treasure Chest.

Mam nadzieję, że teraz chętniej będziecie zaglądać do gildyjnej bazy.

Nie zapomnijcie, to Wasza ciężka praca pozwala na jej rozbudowę – zróbcie wszystko by być z niej dumni.

Voolf

Redaktor Naczelny i grafik w GameStone.pl, fotograf z zawodu, "pan od fikołków" z wykształcenia. Za sprawą posiadania dwóch teściowych traktuje wszystko z przymrużeniem oka. Specjalista od spraw beznadziejnych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij