Steel Division: Normandy 44 – 101. Powietrznodesantowa (USA)

Niedawno opowiadałem Wam o nadchodzącej grze Steel Division: Normandy 44, tak więc z przyjemnością przekazuję kolejne informacje. Twórcy gry rozpoczęli serię wpisów opowiadających o dywizjach, które mają znaleźć się w grze (ostatecznie pokierujemy jedną z osiemnastu, w tym polską). Na pierwszy ogień poszła słynna 101. Dywizja Powietrznodesantowa (101st Airborne). We wpisie twórcy przedstawili tło historyczne jednostki oraz najsłynniejsze bitwy z jej udziałem (każdy kto grał w Call of Duty powinien być mniej więcej zorientowany, pozostałych zapraszam do źródła). Nas jednak najbardziej interesuje dalsza część artykułu, zdradzająca co nieco o odzworowaniu jednostki w grze.

101. Powietrznodesantowa, tak jak każda dywizja powietrznodesantowa w grze (twórcy wspominają jeszcze o niemieckiej i brytyjskiej… czyżby 6. Dywizja Powietrznodesantowa i Pegasus Brigde?), najlepiej sprawdzi się w Fazie A starcia, podczas której wyśle na pole bitwy zróżnicowane i wszechstronne jednostki piechoty, bogato wyposażone w lekką broń przeciwpancerną i dobrze radzące sobie z wrogą piechotą, zwłaszcza na średnim i krótkim dystansie, dzięki karabinom Garand i pistoletom maszynowym Thompson. Pod względem oddziałow pancernych jest ubogo, ale po jednostce desantowej nikt nie spodziewa się czołgów ciężkich. I tak, w pierwszej fazie dowódca będzie mógł wysłać do walki czołgi powietrznodesantowe M22 (historycznie pozostały w Anglii w trakcie walk w Normandii), w fazie B, licznym i silnym jednostkom pancernym wroga przeciwstawi jedynie lekkie M5A1 Stuart, zaś w ostatniej fazie C wezwie śmiercionośne i mobilne niszczyciele czołgów M10A1.

To jednak nie broń pancerna a wsparcie lotnicze USAAF oraz artyleryjskie stanowić ma o sile ognia jednostki. Wszystkie jednostki powietrznodesantowe w grze (ich karty odróżnić będzie można dzięki ikonce skrzydełek) dodatkowo nie dostają kar za znalezienie się po złej stronie frontu. W końcu dla nich osaczenie wroga to chleb powszedni.

Podsumowując, 101. Powietrznodesantowa będzie bardzo skuteczna i agresywna w pierwszej fazie gry, w drugiej polegając głównie na defensywie i wsparciu. A w ostatniej fazie… według zapowiedzi twórców, w ostatniej fazie shit gets serious, a na pole bitwy trafia wszystko czym dywizje dysponują.

Źródło: [Divison of the week] 101st Airborne (USA)

luk_zloty

Zajmuje się pisaniem artykułów gdy ma na to ochotę, czyli bardzo rzadko. Poza tym jest tłumaczem j. angielskiego, choć nie odróżnia "past continous" od "present perfect" oraz tłumaczem j. rosyjskiego, ponieważ uczył się go przez jeden semestr na studiach. Redakcyjny błazen.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij