Steel Division: Normandy 44 – nie mogę się doczekać!

Cukier, słodkości i różne śliczności.

Na początek weźmy kilka składników:

Od kiedy pamiętam interesuję się historią, a największy konflikt w dziejach jakim była druga wojna światowa, od zawsze ma swoją własną półkę w mojej głowie.

Uwielbiam gry wydawane przez Paradox Interactive, często dość niszowe i trudne na pierwszy rzut oka, ale oferujące nieskończoną ilość historii. W końcu kto słyszał o homoseksualnym królu Polski, który spłodził piątkę synów, albo o frankijskiej hrabinie, która grała ze Śmiercią w szachy i nie zawahała się postawić swojej nowonarodzonej córki? Mi się tacy trafiali w Crusader Kings II. Możliwość podbicia Moskwy przed 1600 rokiem też daje sporo frajdy, a na to pozwala inna gra Paradoksu, Europa Universalis IV (a przykładów mógłbym mnożyć i mnożyć…).

Zetknąłem się z RTS-ami od studia Eugen Systems – świetna seria Wargame (wstyd przyznać, ale nie przeszedłem z braku czasu i umiejętności), R.U.S.E. też sprawił mi sporo frajdy – podsumowując studio ma u mnie bardzo dobrą reputację.

Z waszych połączonych mocy powstałem ja! Kapitan Planeta!

Czemu o tym mówię? Ponieważ Paradox i Eugen Systems ogłosili właśnie wspólną grę – Steel Division: Normandy 44 !

Wygląda na to, że RTS-y i druga wojna światowa wracają do łask, a ponieważ za wydaniem stoi moje ulubione szwedzkie studio, jestem gotów już w tej chwili rzucać pieniędzmi w monitor.

Gra będzie strategią czasu rzeczywistego o walkach w Normandii. Autorski silnik IRISZOOM pozwoli na płynne przejście ze strategicznego widoku całego pola bitwy, do perspektywy pojedynczej jednostki.  Twórcy już zapowiedzieli 400 różnych jednostek, epickie bitwy w trybie multiplayer z udziałem nawet 20-stu graczy (10 vs 10) oraz możliwość poprowadzenia znanych oddziałów, spośród sześciu różnych armii, takich jak amerykańska 101. Powietrznodesantowa, czy niemiecka 21. Pancerna.

Ponadto, każdy kto posiada konto Paradox (lub utworzy nowe) i zapisze się do newslettera dostanie prezent w postaci unikalnego avatara na forum Paradoksu (Pierre Clostermann, legendarny francuski as przestworzy) oraz kosmetyczny dodatek w postaci Spitfire Mk.IX FAFL z 602. Eskadry (w której latał wspomniany francuski as). Więcej szczegółów tutaj.

(Uwaga – w momencie pisania tego tekstu, system informujący o zapisaniu się do newslettera nie zawsze działa, twórcy radzą zajrzeć dzień później w przypadku problemów lub zgłoszenie się do nich; sama nagroda zaś przyznawana będzie wraz ze startem gry)

Więcej screenów i informacji znajdziecie na stronie producenta oraz na stronie wydawcy.

Ja czekam z niecierpliwością!

Źródła:

http://www.steeldivisiongame.com/

http://www.eugensystems.com/steel-division-normandy-44/

https://www.paradoxplaza.com/steel-division-normandy-44

luk_zloty

Zajmuje się pisaniem artykułów gdy ma na to ochotę, czyli bardzo rzadko. Poza tym jest tłumaczem j. angielskiego, choć nie odróżnia "past continous" od "present perfect" oraz tłumaczem j. rosyjskiego, ponieważ uczył się go przez jeden semestr na studiach. Redakcyjny błazen.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij