Twarda korekta

A dzień zaczął się tak spokojnie. Wilku bazgrał sobie jakiś rysunek, Saileri oglądał „Gate” na laptopie. Do pokoju wszedł Luk, zrobił sobie kawę i wrzucił tekst o „Dniu mężczyzny”. Chwilę potem pojawił się uradowany Zoisyte.
– Cześć. Mam artykuł na dziś, będzie o „Twardym” – wypalił wchodząc.
Luk od razu sięgnął po laptopa i ze swoją standardową korektorsko-czepliwą miną (ma taką, jak poprawia nasze teksty) rzucił:
– Już Ci go poprawiam.
– Oho, zaczyna się – dorzucił Wilku.
I reszta ekipy, poza Luk’iem i Zoi’m oczywiście, natychmiast zmieniła się w „lożę szyderców”, dopingując jednego lub drugiego. Luk z zapałem czytał zdanie po zdaniu, rzucając co chwila:
– Zoi, przecinek. A to zdanie to bym inaczej. Zmień to, bo tu nie pasuje.
– Nieprawda, tak jest dobrze. Czepiasz się – odszczekiwał się Zoisyte.
Atmosfera wokół „wojowników” gęstniała z każdą chwilą. Wujek sięgnął po chipsy, otworzył paczkę i zdążył tylko powiedzieć:
– Ciekawe, który pierwszy…
kiedy Zoisyte rzucił się na Luk’a i próbował zabrać mu laptopa.
– Nie, nie zgadzam się i tak to opublikuję – krzyknął.
Obaj do drobnych nie należą, zaczął się prawdziwy pojedynek wrestlerski i tylko nie było wiadomo jak biedny laptop to przetrwa.
Co chwila padały teksty:
– A Ty, ręce wykręcasz!
– Ała, nie w „szczepionkę”!!!
W pewnym momencie, walczącym wypadł laptop i przejechał po podłodze i zatrzymał się pod nogami Ded’a.
Obaj walczący zamarli, a Ded’u, ze złośliwym uśmiechem na ustach, spokojnie rzucił tylko
– My turn
i nacisnął ENTER.
Tekst pojawił się na stronie…06

Zoisyte

Maniak filmowy i mól książkowy. Urodzony optymista. Pisze dla samego pisania, bo i tak tego nikt nie czyta. Mógłby być ojcem większości redaktorów w GS, więc czeka już na emeryturę. Wskutek wieku paskudnie złośliwy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij