Jakie premiery sprzętów zostały przesunięte przez pandemię


Pandemia koronawirusa wywróciła życie na całym świecie do góry nogami. Dotyczy to także świata gier. Wiele z zaplanowanych na bieżący okres premier zostało przesuniętych ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną. Także, jeśli oczekiwaliście na premiery tych gier, urządzeń czy programów, to niestety będziecie musieli wykazać się jeszcze odrobiną cierpliwości.

Google Chrome 81

Premiera kolejnej wersji popularnej przeglądarki miała odbyć się wiele tygodni temu, jednak plany pokrzyżował koronawirus. Miała ona miejsce dopiero w drugim tygodniu kwietnia. Działanie Google w tym zakresie było całkowicie związane z pandemią COVID- 19. 81. wersja przeglądarki miała być dużą aktualizacją, jednak udostępniona wersja proponuje w zasadzie dwie modyfikacje. Opóźnienie miało na celu uniknięcie problemów z przeglądaniem ważnych witryn, w szczególności, jeżeli chodzi o te należące do organizacji, które włączyły się w aktywną walkę z pandemią. Wprowadzenie zmian szaty graficznej będzie miało miejsce dopiero w kolejnej odsłonie.

Kiedy debiut PlayStation 5

Wstępna wyczekiwana data tej popularnej konsoli miała mieć miejsce pod koniec 2020 roku. Jednak na tę chwilę już wiadomo, że jest to mało prawdopodobne. Niszczycielska moc wirusa pokazała swą moc i przy tej okazji. Ze względu na fakt, iż produkcja w bardzo wielu chińskich fabrykach została wstrzymana przez pandemię raczej nie odbędzie się ona w planowanym na okres Bożonarodzeniowy czasie. Sony nie odniosło się jeszcze oficjalnie do tych doniesień, jednak analitycy radzą nie nastawiać się, że tę konsolę będziemy mogli podarować bliskiej osobie na gwiazdkę. PS5 ma przynieść ogromną zmianę w wyglądzie konsoli. Zastosowana ma być w tej wersji także technologia „Ray tracing”, czyli możliwość śledzenia promieni świetlnych, która odbywa się w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się użytkownikom niesamowitymi pod względem graficznym efektami.

COVID: The Outbreak

Gra strategiczna czasu rzeczywistego, której premiera zaplanowana była na 29 maja 2020 roku. Jednak i w tym wypadku początkowe plany mogą ulec znacznym modyfikacjom. Zespół pracujący przy tym projekcie musiał zmienić tryb pracy na zdalny, przez co data premiery może ulec przesunięciu w czasie. COVID: The Outbreak, będzie wydana w wersji PC, dostępna będzie na platformie Steam. Gracz w tej grze strategicznej będzie miał za zadanie kierowanie organizacją zdrowotną o zasięgu globalnym. Jego zadanie będzie polegało na powstrzymaniu śmiercionośnego wirusa przez rozprzestrzenianiem się. W grze znajdziemy także treści edukacyjne, wprowadzające użytkownika w tematykę wirusów- tego, jak działają. Emitent ze względu na pogarszającą się sytuację związaną bezpośrednio z tematyka gry zdecydował się przeznaczyć część przychodów na rzecz walki z  konsekwencjami, jakie odczuwa gospodarka w związku z pandemią.

Dark Moon i Flashout

Praca nad nową grą JUJUBEE S. A, która dotyczy koronawirusa (Covid: The Outbreak) wstrzymała inne projekty spółki. Premiera gry Dark Moon została przez to przesunięta o kilka miesięcy, a jej konkretna data zostanie podana dopiero po oficjalnej premierze Covid: The Outbreak. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku premiery FLASHOUT 3, nad którą całkowicie zawieszono prace, ze względu na chęć dopracowania projektów związanych z Covid: The Outbreak.

Death Stranding na PC

Koima Productions zdecydowało się przesunąć termin premiery gry Death Stranding, która miała odbyć się 2 czerwca. Na tę chwilę data premiery jest ustalona na 14 lipca. Jest ona jedną z najbardziej wyczekiwanych premier na PC. Gra na PS4 zbiera rewelacyjne opinie użytkowników. Ma unikalną fabułę, gdzie bohater dokonuje próby, odbudowania Ameryki będąc kurierem. Musi przy tym unikać deszczu, który po zetknięciu z się z czymkolwiek postarza to.

Świat po pandemii koronawirusa, raczej nie będzie już taki sam. Zmiany odczujemy na każdym polu. Wielka szkoda, że kilka bardzo wyczekiwanych pozycji nie pojawi się w pierwotnym terminie, dzięki temu wielu z nas może nie odczułby aż tak dotkliwie odosobnienia wynikającego z przymusowej kwarantanny.