PUBG – Ciekawostki i wskazówki


Witajcie!

Dziś chciałbym podzielić się informacjami o ciekawych rzeczach, które udało mi się zaobserwować w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds. Dla niektórych z Was będą to już dawno znane fakty, ale może znajdzie się grupka osób, która o nich nie wiedziała. Miłej lektury.

Polska rejestracja na motocyklu

Zapewne wielu z Was dostrzegło, że jeden z motocykli w grze posiada”czarne blachy” – polską rejestrację starego typu. Być może związane jest to z faktem, iż jedną z osób tworzących animacje, jest Polak.

Pozycja pojazdu może świadczyć o jego użytkowaniu

(zmienione w czerwcowej poprawce)

Gdy chcemy sprawdzić, czy pojazdy był użytkowany przez inną osobę, wystarczy ocenić w którą stronę jest zwrócony. Środki transportu lądowego „patrzą” na wschód, a łodzie – na zachód. Przydatna sprawa, gdy chcemy ukryć, że jakimś jechaliśmy.

Celownik można kalibrować względem odległości od celu

Jeśli chcecie uwzględnić opad kuli wraz z odległością od celu, możecie skorzystać z opcji dostosowania optycznego celownika. Przy użyciu klawiszy odpowiadających za opcje IncreaseZeroing i DecreaseZeroing (czerwona ramka) możemy regulować, co 100m dystans jaki ma pokonać nasza kula. W ocenie odległości pomocna może być minimapa, gdzie każda kratka to 100m. W mojej ocenie nie warto korzystać z tej opcji, a po prostu wizualnie nauczyć się o ile wyżej trzeba celować, aby wciąż trafiać w przeciwnika. Pamiętajcie, że różne bronie, mają różny opad pocisku.

Napisy w logu mają biały lub szary kolor

Czym się różnią? O czym powiadamiają? To proste. Szare to powalenie przeciwnika, białe – jego śmierć.

Prędkość biegu uzależniona jest od broni, którą niesiemy

Zapewne większość z Was wie, że odłożenie broni na plecy znacząco przyspiesza nasz bieg. Podobną prędkość osiągniemy trzymając w ręku broń krótką (Handgun). Jednak, gdy wyposażymy się w SMG zdecydowanie odczujemy spadek naszej prędkości. Karabiny i snajperki (AR i SR) powodują już bardzo wyraźną utratę mobilności. Pamiętajcie o tym, gdy zechcecie szybko pokonać duży dystans.

Bandaże działają etapowo

Gdy użyjemy bandaży nasz pasek życia będzie napełniał się cyklicznie. Każde użycie podzielone jest na 5 doładowań. Gdy użyjemy bandażowania podczas trwania poprzedniego cyklu, stracimy go, a odliczanie rozpocznie się na nowo. Możemy zatem poruszać się nawet w momencie, gdy uzupełniane jest nasze zdrowie, nic nie tracąc.

Mam nadzieję, że udało Wam się coś dowiedzieć.